Pre odporcov vladnej koalície

Autor: Ondrej Ďuriš | 5.10.2011 o 20:42 | (upravené 5.10.2011 o 21:16) Karma článku: 9,93 | Prečítané:  1079x

Na úvod by som chcel povedať, že kedy si som bol zástancom ľavicovej politiky, to jest politiky Pána Fica-Slotu-Mečiara...No postupom času som sa začal politike venovať viac a viac a pochopil som našťastie včas že to je politika len sladkých rečí,  zadlžovania sa a jednoducho politiky čo nás Slovákov vedie do záhuby a gigantického zadĺženia mojich detí,ich detí a ešte aj ich detí a jednoducho mnoho generácii. Žiaľ na jeho šťastie a nám na škodu mu to cca 40% respondentov verí a nechápe že je to zlo.

Ako povedal jeden môj veľmi dobrý známy, pravicová politika sa nedá robiť tak aby bola chválená zo dňa na deň...Jednoducho výsledky bude vidieť časom. A toho názoru som aj ja. Táto vládna konštelácia síce nieje nejak nevinná, ale za rok čo sú vo vláde spravili pre Slovensko viac ako niektoré vlády za volebné obdobie a to že to neni vidno podľa Vás odporcov?Pozrime sa na naštartované reformy v zdravotníctve, v školstve, v oblasti kultúry, odvodová reforma, zákonník práce a mnoho ďalších. Možno nie každý minister je vo všetkom čestný a šetrí tak ako má, ale šetrí aspoň trochu a rozkráda menej ako inokedy... I keď som odporcom akéhokoľvek rozkrádania štátneho majetku a peňazí daňovníkov. Osobne si myslím že spomedzi ministrov je najviac výsledkov vidieť po ministroch Krajcerovi, Galkovi a Miškovovi.

Pár vetami o nich a môj názor....

To že lekári nechcú transformáciu nemocníc je úplne pochopiteľné z ich pohľadu, keďže im vyhovuje tento stav, táto čierna diera kde sa strácajú naše peniaze...Vďaka pán Uhliarik že neustupujete.

To ako na začiatku ministrovania kritizovali Ľubomíra Galka za to že viedol supermarket a že neni vhodný človek na pozíciu ministra dokázal vyvrátiť v priebehu roka a dokázal že sa dá šetriť a že na veci potrebné sa vedia nájsť peniaze aj v tak slabom rezorte ako je rezort obrany.

To ako sa vyčíta ministrovi Miškovovi že prináša málo zahraničných investorov, je taký blud čo nemá obdoby, veď cestuje do Ameriky a po štátoch ktoré by mohli priniesť aspoň trošku toho zahraničného kapitálu na slovenský trh, tak si prosím otvorte oči a sledujte jeho kroky lepšie.

Najviac roboty a za málo peňazí dokázal urobiť minister kultúry pán D. Krajcer, osobne si toho človeka veľmi vážim a poviem Vám otvorene že keby si jeho dovolil za predvedenú robotu niekto kritizovať tak by si sypal popol na hlavu. Dokázal spojiť STV a SRo do jednej inštitúcie a tým zlepšiť kvalitu vysielania a šetrenia peňazí daňovníkov. Do roku 2013 by sa mali zrušiť koncesionárske poplatky. Obnovil z rôznych fondov kultúrne dedičstvo, naše hrady.

K ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny by som povedal len toľko že reformy naštartoval a myslím si že úspešne, no na výsledok si ešte treba počkať, keďže ho nebude vidno zo dňa na deň.

Minister financií Mikloš to má veľmi ťažké keďže musí rozdeľovať peniaze ktorých je menej ako by potreboval a musí rozhodovať o tom čo je pre Slovensko nutnejšie...Žiaľ nebyť poslednej vlády a zastavenia reforiem by mohlo byť tých peňazí viac.

Myslím že robotu každého ministra si treba vážiť, samozrejme aj prácu poslanca... No niektorí by si mali naozaj vstúpiť do svedomia a robiť politiku zodpovedne, pre nás občanov a nie naháňať hlasy a byť "krásny" v očiach Eú.

Musím si zastať aj politiku predsedu parlamentu lebo ako jediný si stojí za svojim a bráni naše peniaze. A prezentuje to aj v Rakúsku, Nemecku. Prečo Pán Fico chce hlasovať za euroval ale nezahlasuje? Lebo mu nejde o nič iné, len o udržanie si preferencií.

Bežným ľuďom netreba slubovať dôchodky typické pre Grékov, a vysoké platy ako v Nemecku... U nás sa to musí hlavne správne nastaviť aby sme sa k tomu dopracovali a to nebude trvať rok ani dva, ale ono to príde a preto treba byť trpezlivý, uvidíte neurobíme chybu.  Verím v lepšiu budúcnosť a dávam im šancu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?